Ви подали заяву в РАГС, через два місяці  весілля. Перед вами виникає безліч нових проблем: пошуки весільної сукні, тамади, музикантів і т. д. Ви витратите чимало сил для організації весільного дня, тож захочете, щоб спогади про ваше весілля залишилися на все життя. Тому одним з найважливіших моментів є правильний вибір весільного фотографа.

Ось декілька порад, набутих багаторічним досвідом:

 1. Пам`ятайте: графік справжнього майстра розписаний на рік наперед. Тому замовляйте фотографа завчасно.
 2. Вартість послуг, які надає фотограф, не є показником якості. Не вибирайте фотографа тільки на основі фото, побачених на сайті.
 3. Зі своїм майбутнім весільним фотографом вам обов’язково потрібно зустрітися.  При зустрічі не поспішайте одразу до перегляду фотографій. Поспілкуйтесь спочатку на різні теми. Деколи навіть проста розмова може розкрити можливості людини. Фотограф повинен володіти вмінням спілкування з людьми. Вам доведеться провести в його компанії майже все весілля.
 4. Напевно, у вас знайдуться знайомі, що не так давно відгуляли весілля й дадуть подивитися свій весільний альбом. Це найкращий варіант оцінки роботи фотографа. Адже у портфоліо кладуть найкращі роботи з різних весіль, а тут – ціле весілля. Бажано звернути увагу на різного роду монтажні фотографії, адже здебыльшого різними замінами фонів, рамками, сердечками намагаються прикрити низьку якість самих фотографій.
 5. А тепер деякі технічні аспекти.
  В портфоліо фотографа  повинні бути хоча б 40 фото з різних весіль. Це буде свідченням того, що фотограф обслуговував не одне-два весілля, а багато.
  Фотографії повинні бути чіткими й різкими, за винятком певних художніх прийомів на постановочних фотографіях.
  Не повинно бути різких глибоких тіней від людей на фотографіях у приміщенні, бо це говорить про невміння фотографа поставити правильно світло (користуватися спалахом).
  Фотографії в портфоліо повинні бути різнопланові (як постановочні, так і репортажні).
 6. Поцікавтесь у фотографа, який досвід його роботи. Досвідчений фотограф назнімає багато гарних постановочних кадрів, але через декілька років найціннішими будуть фотографіъ із закоханим поглядом нареченого, поцілунком, знятим у момент, коли ви забули про всіх навколо, або фото, зроблене в мить побіжного смутку на обличчі нареченої під час вінчання в церкві.
  Це і є справжнє мистецтво – відчути, побачити ті насправді цінні для вас епізоди.
  Постановочні кадри говорять про технічну майстерність фотографа, а спійманий спонтанно момент – про вас, про ваш внутрішній світ, емоції і переживання в цей святковий день. Зняти таке може тільки людина, якій ви довіряєте, присутність якої не сковує вас.
 7. Багато також залежить від технічної оснащеності фотографа. Поцікавтесь, якою апаратурою фотограф знімає, що входить в арсенал його оснащеності.
  Бажано, щоб у фотографа була ще одна, додаткова камера.
 8. Після того, як ви вибрали фотографа, обов’язково обговоріть з ним ваші побажання. Пам’ятайте: з усієї сукупності подій, які відбуваються з вами  весільного дня, через кілька років залишиться тільки фотографія. Сподіваюся, мої поради будуть корисні для вас. Бажаю вам яскравих і радісних весільних фотографій.